Také míváte málo peněz?


Skoro bych se vsadil, že i vy patříte mezi nás lidi, kteří se aspoň někdy snaží poměrně neúspěšně zvládat svoji finanční situaci. Tipoval bych, že i vy určitě znáte tu situaci, kdy by někdo potřeboval peníze, ale už jich nemá tolik, aby svoji potřebu uspokojil. To se totiž stává až nepříjemně často tolika lidem, že jsou ti, kdo jsou vždy dost movití, spíše bílými vranami, než běžným úkazem.

Ale navzdory tomu, že peníze tak často v dostatečném množství nemáme, jsme na ně my lidé nezanevřeli. A klidně i dnes a denně s nimi obcujeme, přijímáme je ochotně a následně jimi zase radostně platíme. A dokud nám to vychází, dokud jsou naše příjmy aspoň tak vysoké jako naše výdaje, si nestěžujeme.

české peníze

Ale stěžovat si začínáme, když peněz ubývá a zaplacených účtů nikoliv. To jsme pak neklidní a nedáme si pokoj, dokud se nám nepodaří ještě nějaké ty finanční prostředky sehnat.

A kde je sháníme, když je potřebujeme? Pokud se nám je nepodaří vydělat, což je nejdokonalejší způsob finančního zajištění, bereme si třeba i půjčky. Samozřejmě pokud nám je někdo dává. Ale najít někoho, kdo by nám chtěl půjčit, také nebývá právě jednoduché. Různí poskytovatelé půjček požadují různé záruky splácení, a kdo žádoucí garance nedokáže nabídnout, mívá smůlu. A musí hledat a hledat.

cizí peníze

A co je na takovém hledání jediné potěšující? Přece to, že ti, kdo vytrvají, nakonec pomoc přece jenom seženou. I kdyby to dlouho nevypadalo ani trochu nadějně. Aspoň nebankovní americké hypotéky hypotekybezregistru.cz tu totiž jsou a pomáhají i těm, jimž by snad nikdo jiný nepomohl. Stačí mít jenom nemovitost, kterou by se tu ručilo, a hned se dají získat i na dlouho dost velké peníze, se kterými se toho dá dost podniknout. A hlavně se tak člověk zbaví finanční tísně, kterou by jinak nemusel být schopen překonat. A za to můžeme být nebankovnímu sektoru vděční.