KONTAKTY

FIPAG, s.r.o.
Husova 269
Mladá Boleslav
tel: 602 241 097
info@grubin.cz


O anatomické obuvi GRUBIN » JAK JE DŮLEŽITÁ SPRÁVNÁ BOTA
Jak je důležitá správná bota
Kdo vám pomůže najít botu, která má přínos pro zdraví vaší nohy?
Jak důležitá je správně padnoucí bota pro zlepšení zdraví nohou?
Většina lidí je toho názoru, že stejně jako s dobrou matraci, jsou dobré boty stejně důležité pro zajištění pohody. To je vzhledem ke skutečnosti, že strávíte velký počet hodin zatížením na ně vaší hmotností. Přesto mají lidé velmi často tendenci kupovat špatně padnoucí boty, a to z různých důvodů, jako je nízká cena či módní trendy. Nadále používají tyto boty, až jsou opotřebované stejně jako jejich nohy.
Roky opotřebení mají velmi tvrdou tendenci na nohy. Další faktory, jako špatně padnoucí obuv, jsou nesprávně zdobené nehty na nohou, špatná cirkulace vzduchu v obuvi, a onemocnění, které mohou vést ke stejně krutým podmínkám pro nohy. Z těchto vyplývajících problémů s nohama, vznikají obvykle první příznaky vážnějších zdravotních stavů, jako jsou oběhové, nervové poruchy, cukrovka a artritida.
Co udělat pro prevenci problémů s nohou?
- Dodržujte osvědčené postupy pečující o Vaše nohy
- Provádějte pravidelné kontroly vašich nohou, a to buď na vlastní pěst, nebo s pomocí člena rodiny.
- Zajistěte maximální možný krevní oběh pro vaše nohy. Protáhněte nohy, když jste dlouho vsedě nebo vleže, pokud jste seděli po dlouhou dobu, choďte, masírujte nohy, nebo proveďte teplou koupel nohou. Ujistěte se, že špatně padnoucí boty nevyvíjejí zbytečný tlak na nohy.
- Vyhněte se, aby vaše nohy byly vystaveny nízkým teplotám.
- Nesedejte si na dlouhou dobu, a to zejména se zkříženýma nohama
- Vyhněte se kouření